بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

همه باید بدانند ، دو نوع انتشار فطرت داریم ، یعنی دو نوع قدرت در زمین هست ، یکی دافعه و یکی جاذبه و هر دو برای زندگی و تکامل باید قوانین هستی را رعایت کنند . پس هر دو قرآن می خوانند ولی لشکر دفع و برون گرایی در هستی ، آیه هایی را هیچ وقت نمی تواند بخواند و قاعدتا شکست خواهد خورد .
دشمنان سر زندگی ما را میبرند و تن در چاه بی ته ، چنان میرود که نپرس ، و ما هم سخنی داریم :
ان لعنت الله علی القوم الظالمین
بنده هم مدتهاست اسیر دجال شده ام ، دعایم کنید ، اگر هم مطالب من دارای نکات عجیب است ، ناشی از دیدار بنده با دجال است .
امید بنده پیشنهادات و دعاهای شماست و هر مسلمانی طبق روایتی از پیامبر ، فتنه ای بدتر از فتنه دجال نخواهد دید .
خداوند بدون واسطه در زمین نمی آید و لذا واسطه ای دارد و موسی که دید فرعون طغیان میکند ، رفت و او را از وساطة در آورد . هر کسی که بدون واسطه با خدا در ارتباط باشد ، باید تسلیم شود و اگر تسلیم نشود باید کسی او را به تسلیم وا دارد ، ولو اسلام او مرگ باشد .
سبح لله ما فی السموات و ما فی الارض یعنی هر موجودی به غیر از انسان وقتی با خدا رابطه بی واسطه دارد ، او را از هر عیبی پاک میکند ولی انسان طغیانگر ، نام او را خراب می کند .
نکته : هر کسی که حکومت میکند از طرف خدا وساطة میکند .
وب سایت : http://www.salehoun.net
آپارات : shen_montazar

هیچ کس ازآینده خویش با خبر نیست و شاید الهاماتی از عبرت ها و تجربیات گیرد ولی آینده معلوم نیست و ممکن است من یاور امام عصر باشم و یا دشمن درجه یک او ؛ امام نمی شوم ولی دجال می شوم ؛ چون دشمن کارش پنهان است و ممکن است ؛ مدتها زیر نظرش بودم می توانید شخصیت یکدختر مرموز را در فیلم راز قصر کروکودیل بخوانید . می ترسم از عذاب خدا که عذاب او این است که دوستم نداشته باشد ؛ دوری او ، منیت من را عدم خواهد کرد .
سعی کنیم پشتیبان هم باشیم و در زندگی آزار نرسانیم که این کار سلاح اصلی ابلیس در نابودی تمام لذایذ و خوشی های انسان است و این به خاطر ضعیف شدن انسان است . می توان با توسل به حضرت مهدی (ع) و اقامه صلاة روح را تازه کرد ، و نیاز به آزار (سادیسم) نداشت .
مطالب این وبلاگ دقیقا حرکت بر روی لبه تیغ است و هر کسی انحراف بگیرد ؛ او را له می کند و برایش فرقی ندارد آن فرد کیست و چه مذهبی دارد و چه مقامی ؛ و اینجا حال فعلی خود را بیان می کنم ، طبق معلومات و قدرت عقل و تجربیات بنده : رهبری صادق و پاک است و بنده طبق اصول رهبری بر اساس حقیقت اشخاص را می سنجم و هر وقت شخص از حقیقت دور شد بدون شوخی حتی آبت الله بهجت (ع) که در مقام معصوم بود را هم باشد را در لیست سیاه قرار می دهد . بنده کسی را به عنوان الگو قرار نداده ام و الگوی من چیزی است که در عقل خودم جاری می شود و قبولش دارم . توصیه من این است که به جای تقلید در اصول خودتان اصول را بسازید و کاری با شخصیت بهجت و قاضی نداشته باشید و فقط حرفش را بگیرید و با خودش کاری نداشته باشید . چون اگر به فرد تکیه کنید اگر او منحرف شود شما را هم با خودش به چاه می برد و به جای الگوی انسانی الگوی ساخته شده خودتان در تصورات ذهنی باشید و خودتان راه را بیابید به جای اینکه پشت یک نفر راه بیافتید اگر خودتان یافتید کسی جلودار شما نمی شود ؛ حتی ابلیس .باید با چشم بروید و نه با تکیه بر انسان دیگری . چیزی باشید که می خواهید و مطمئن باشید خواسته انسان جز فطریاتش نیست . (فطرة الله) البته اگر انسان باشیم . شیخی در اواخر عمر خد گفت سالها حادث دیدم و تلاشها کردم و لحظه لحظه عمرم با مدیریت ها و اجرائیات گذشت و هیچ وقت تا به الان نمی دانستم که چیزی که همیشه در لحظه لحظه عمرم در مدیرت و اجراء دنبالش بودم ؛ فطرة بود . (امید ؛ نشاط ؛ آرامش ؛ حقیقت جویی ؛ خیرخواهی ؛زیبایی طلبی ) که شامل صداقت ؛ وفاداری و تقوا بود . و هیچ گاه از گناه دوری نکردم مگر در مقام تقوا ، خودم را در جسم و روح قوی دیدم .

فطرة آدمی فقط با تلاش ثمر می دهد ، یافتن فطرة ثمره تلاش است ؛ اگر فطرة ما همان شاکله انسان است ، این انسان را یافته اید ؟ یا اینکه مخفی است ؟

جواب : مخفی است ؛ طبق آیه لقد خلقنا الانسان فی کبد ، انسان را باید در داخل رنج ها پیدا کرد .

قل الله انی اسار فی البلد

والله عبدا کالخسار من ولد

من آن نشان آشنای منبرم

لقد خلقنا الانسان فی کبد


☘️باطن برزخی ما به چه صورتی است؟!☘️

استاد علامه حسن زاده آملی:
اگر آدمى می خورد و می خوابد و شهوت به کار می برد "بهیمه" است.
و اگر علاوه بر این سه امر، ضرر و آسیب و آزار به خلق خدا دارد "سبع" است.
و اگر می خورد و می خوابد و شهوت به کار می برد و حیله و مکر و تزویر و خلاف و دروغ و از این گونه امور با بندگان خدا دارد "شیطان" است.
و اگر می ‏خورد و می خوابد و شهوت به کار می ‏برد ولى صفات سبعى و شیطانى ندارد یعنى مردم و خلق خدا از او آسوده ‏اند "ملک" است.
و اگر علاوه بر مقام ملکى بسوى معارف و ادراک حقایق عوالم وجود و سیر در آنها و سیر الى اللّه و فی اللّه گرایش دارد "انسان" است.

منبع: ممدالهمم در شرح فصوص الحکم #علامه_حسنزاده

🌹شجره طیبه🌹
@abdesaleh


http://zakerin.ir/play/29334
لینک بالا خالی از لطف نیست .
ما را دنبال کنبد :
1-tipoff.ir/salehoun.ir/kafor.ir ; که وب سایت این وبلاگ هستند (فعلا تعطیل است.) و با شماره پیامک : (50002219646) و یا توسط آیدی ensan135 در تلگرام در ارتباط باشید .
متشکر

نظرات  (۱)

سلام
متن جالب بود تا حالا قسمت پایین شو ندیده بودم....
پاسخ:
سلام ؛
متشکرم ، در پناه بقیة الله
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی