< درباره من :: بحارالعلوم

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

سیاه پوش عزای ملت هستیم

هیچ کس ازآینده خویش با خبر نیست و شاید الهاماتی از عبرت ها و تجربیات گیرد ولی آینده معلوم نیست و ممکن است من یاور امام عصر باشم و یا دشمن درجه یک او ؛ امام نمی شوم ولی دجال می شوم ؛ چون دشمن کارش پنهان است و ممکن است ؛ مدتها زیر نظرش بودم می توانید شخصیت یکدختر مرموز را در فیلم راز قصر کروکودیل بخوانید . می ترسم از عذاب خدا که عذاب او این است که دوستم نداشته باشد ؛ دوری او ، منیت من را عدم خواهد کرد .
سعی کنیم پشتیبان هم باشیم و در زندگی آزار نرسانیم که این کار سلاح اصلی ابلیس در نابودی تمام لذایذ و خوشی های انسان است و این به خاطر ضعیف شدن انسان است . می توان با توسل به حضرت مهدی (ع) و اقامه صلاة روح را تازه کرد ، و نیاز به آزار (سادیسم) نداشت .
مطالب این وبلاگ دقیقا حرکت بر روی لبه تیغ است و هر کسی انحراف بگیرد ؛ او را له می کند و برایش فرقی ندارد آن فرد کیست و چه مذهبی دارد و چه مقامی ؛ و اینجا حال فعلی خود را بیان می کنم ، طبق معلومات و قدرت عقل و تجربیات بنده : رهبری صادق و پاک است و بنده طبق اصول رهبری بر اساس حقیقت اشخاص را می سنجم و هر وقت شخص از حقیقت دور شد بدون شوخی حتی آبت الله بهجت (ع) که در مقام معصوم بود را هم باشد را در لیست سیاه قرار می دهد . بنده کسی را به عنوان الگو قرار نداده ام و الگوی من چیزی است که در عقل خودم جاری می شود و قبولش دارم . توصیه من این است که به جای تقلید در اصول خودتان اصول را بسازید و کاری با شخصیت بهجت و قاضی نداشته باشید و فقط حرفش را بگیرید و با خودش کاری نداشته باشید . چون اگر به فرد تکیه کنید اگر او منحرف شود شما را هم با خودش به چاه می برد و به جای الگوی انسانی الگوی ساخته شده خودتان در تصورات ذهنی باشید و خودتان راه را بیابید به جای اینکه پشت یک نفر راه بیافتید اگر خودتان یافتید کسی جلودار شما نمی شود ؛ حتی ابلیس .باید با چشم بروید و نه با تکیه بر انسان دیگری . چیزی باشید که می خواهید و مطمئن باشید خواسته انسان جز فطریاتش نیست . (فطرة الله) البته اگر انسان باشیم . شیخی در اواخر عمر خد گفت سالها حادث دیدم و تلاشها کردم و لحظه لحظه عمرم با مدیریت ها و اجرائیات گذشت و هیچ وقت تا به الان نمی دانستم که چیزی که همیشه در لحظه لحظه عمرم در مدیرت و اجراء دنبالش بودم ؛ فطرة بود . (امید ؛ نشاط ؛ آرامش ؛ حقیقت جویی ؛ خیرخواهی ؛زیبایی طلبی ) که شامل صداقت ؛ وفاداری و تقوا بود . و هیچ گاه از گناه دوری نکردم مگر در مقام تقوا ، خودم را در جسم و روح قوی دیدم .

فطرة آدمی فقط با تلاش ثمر می دهد ، یافتن فطرة ثمره تلاش است ؛ اگر فطرة ما همان شاکله انسان است ، این انسان را یافته اید ؟ یا اینکه مخفی است ؟

جواب : مخفی است ؛ طبق آیه لقد خلقنا الانسان فی کبد ، انسان را باید در داخل رنج ها پیدا کرد .

قل الله انی اسار فی البلد

والله عبدا کالخسار من ولد

من آن نشان آشنای منبرم

لقد خلقنا الانسان فی کبد


☘️باطن برزخی ما به چه صورتی است؟!☘️

استاد علامه حسن زاده آملی:
اگر آدمى می خورد و می خوابد و شهوت به کار می برد "بهیمه" است.
و اگر علاوه بر این سه امر، ضرر و آسیب و آزار به خلق خدا دارد "سبع" است.
و اگر می خورد و می خوابد و شهوت به کار می برد و حیله و مکر و تزویر و خلاف و دروغ و از این گونه امور با بندگان خدا دارد "شیطان" است.
و اگر می ‏خورد و می خوابد و شهوت به کار می ‏برد ولى صفات سبعى و شیطانى ندارد یعنى مردم و خلق خدا از او آسوده ‏اند "ملک" است.
و اگر علاوه بر مقام ملکى بسوى معارف و ادراک حقایق عوالم وجود و سیر در آنها و سیر الى اللّه و فی اللّه گرایش دارد "انسان" است.

منبع: ممدالهمم در شرح فصوص الحکم #علامه_حسنزاده

🌹شجره طیبه🌹
@abdesaleh


http://zakerin.ir/play/29334
لینک بالا خالی از لطف نیست .

متشکر

نظرات  (۲)

سلام
متن جالب بود تا حالا قسمت پایین شو ندیده بودم....
پاسخ:
سلام ؛
متشکرم ، در پناه بقیة الله
سلام 
متن آموزنده و مفیدی بود .
متشکر 
پاسخ:
سلام،
خواهش میکنم
نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
/>