< ترامپ عزیز متشکریم :: بحارالعلوم

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

سیاه پوش عزای ملت هستیم

ترامپ عزیز متشکریم

سه شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۷، ۰۹:۰۵ ب.ظ

کفر اولا یک حالت ضعف است که همان ضعف تقوا می باشد .

یعنی کسی نمی تواند نفس خود را کنترل کند و دست گل به آب می دهد .

مثلا آرامش خود را نمی تواند نگه دارد و دریچه مثلا ضرب و شتم را باز می کند و هفت تیر به دست می گیرد و فتنه را می اندازد .

لذا کفر ضعف است .

حلول روح شرور ، یعنی قبض تمام گرمای فرد و سرد کردن بدن او ...

با این اوصاف اگر فشار و سیاست بر فردی اعمال شود ، اعصاب ضعیف می شود و فرد از طی حرکت عاجز می شود و مجبور به تغییر مسیر می شود و در گاهی موارد مسیر را با خودکشی به پایان می رساند و حاضر به انحراف نمی شود .

مردانی از جنس لجن می آیند و به زنها اعمال سیاست می کنند و زن بدحجاب می شود .

بر مردی اعمال سیاست می کنند و مرد شهوت ران می شود .

ساده ترین مسیر رهایی از سیاست شهوت رانی و بدحجابی و کشف حجاب است .

سیاست قلب را فشار می دهد و لذا کشف حجاب باعث برداشته شدن پرده از قلب شده و قلب به ملا عام دیده می شود و این کار در اصطلاح جامعه دست به دست کردن قلب و احساس و خودفروشی و در اصطلاح دین زوال تقوا معنا میابد .

ما در اصطلاح جدید داریم مقر آمد ، یا موغور آمد ؛ یعنی بر او اعمال سیاست شد و هر چه در درونش بود را فاش کرد .

یعنی به افراد اعمال سیاست می کنند و فرد احساس می کند که مثلا نظام بر او ظلم کرده است و لذا اسرار نظام را فاش می کند .

اعمال سیاست اعصاب را که ضعیف می کند ، فرد عقلش زایل می شود و لذا دنبال یک راه بسیار کوتاه برای فرار است و آنقدر در دنیای جوهر خود می گردد تا راهی پیدا کند و عامل سیاست فقط یک راه را باز گذاشته که همان مقر آمدن و یا تخریب هویت فرد یا افراد است و لذا فرد اجبارا این مسیر را برمی گزیند .

شما با انقباض و انبساط قلب افراد می توانید افسارشان را به دست بگیرید .
مثلا اینجا برو ، آنجا نرو ...

چاره دیگری هم هست ، نفس خود و قلب خود و هر چه داری را در موقع اعمال فشار با دست خودت نابود کنی ، کن فی الفتنة کابن اللبون ... ؛ ولی از طرفی باید حافظه خود را نگه داری ، یعنی فراموشی اصلا چاره هیچ کاری نیست .

یکی دید که اعمال فشار بر او می شود و لذا رفت و زنائی کرد و قلبش را کشت و تقوایش را زایل کرد و عامل بی نتیجه ماند و البته این راه را اسلام تایید نمی کند و باید با اصلاح نفس جلو بروی .

نفس دو راه بیشتر ندارد ؛ یا تخلیه و یا مردن ؛ یا باید نفس را بکشی و یا باید تخلیه اش کنی .

لذا هیچ وقت افسار کار یک ملت را دست زن و مرد زیر 40 سال نمی دهند ، چون تجربه ندارد و با یک امر سیاسی و حتی بدتر ماورائی و متافیزیکی ، کل نظام را به باد می دهد .

فراموش کردن حتی یک جمله از خاطرات نظامی ، کل نظام را می لرزاند .

این را نه ما و نه امروز از اول حکومت داری ، بود و تا الان هم هست ، اول حکومت ها کی بود ؟ شاید هزاران و یا حتی ده ها هزار سال پیش

مردم عاقل بعد از سن 21 سالگی وارد عالم اخلاق می شوند و لذا اصلاح نفس ردخور ندارد ، یا باید بسوزی و یا باید بسازی .

خودکشی خوب نیست ، چرا ؟ چون آدمی با یک کار ساده می تواند نفس را از دست شیطان خلاص کند .(تنها مسئله صبر است که یکی بیاید و این یک راه را نشانت بدهد . امداد غیبی است ولی واسطه فیض دارد که شاید حتی یک کافر باشد .) فشار اقتصادی یک عامل برای به اجبار درآوردن مردم برای اصلاح نفس است و از طرفی در این فشار و عجله دادن ها ، عده ای سراغ شهوت رانی و قتل رفتند و عده ای سراغ علمای اخلاق ؛ ترامپ نمی دانم دوست است یا دشمن ما ؟ دارد ما را مجبور می کند که به فکر خودمان باشیم و به قول رهبری ، نه شرقی و نه غربی ؛
ترامپ مچکریم

 • shen

نظرات  (۱)

 • سرباز مهدی
 • سلام عزادار کدوم غم ملتی؟اصلا مگه غمی هست؟
  پاسخ:
  سلام بر شما ؛
  غم ها زیادند ولی غمخوارها کمند . چهره هر پیری نشان از غم بی کران است . آدمی باید از حیات خود حداکثر تا نصفش را ببخشد و به ملتی دهد که حیاتشان نیازمند دیگران است . کسانی در این گوشه ایران هستند که دست گدایی برای یک جرعه شراب معنویت دراز کرده اند .
  نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
  اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
  />