بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

همه باید بدانند ، دو نوع انتشار فطرت داریم ، یعنی دو نوع قدرت در زمین هست ، یکی دافعه و یکی جاذبه و هر دو برای زندگی و تکامل باید قوانین هستی را رعایت کنند . پس هر دو قرآن می خوانند ولی لشکر دفع و برون گرایی در هستی ، آیه هایی را هیچ وقت نمی تواند بخواند و قاعدتا شکست خواهد خورد .
دشمنان سر زندگی ما را میبرند و تن در چاه بی ته ، چنان میرود که نپرس ، و ما هم سخنی داریم :
ان لعنت الله علی القوم الظالمین
بنده هم مدتهاست اسیر دجال شده ام ، دعایم کنید ، اگر هم مطالب من دارای نکات عجیب است ، ناشی از دیدار بنده با دجال است .
امید بنده پیشنهادات و دعاهای شماست و هر مسلمانی طبق روایتی از پیامبر ، فتنه ای بدتر از فتنه دجال نخواهد دید .
خداوند بدون واسطه در زمین نمی آید و لذا واسطه ای دارد و موسی که دید فرعون طغیان میکند ، رفت و او را از وساطة در آورد . هر کسی که بدون واسطه با خدا در ارتباط باشد ، باید تسلیم شود و اگر تسلیم نشود باید کسی او را به تسلیم وا دارد ، ولو اسلام او مرگ باشد .
سبح لله ما فی السموات و ما فی الارض یعنی هر موجودی به غیر از انسان وقتی با خدا رابطه بی واسطه دارد ، او را از هر عیبی پاک میکند ولی انسان طغیانگر ، نام او را خراب می کند .
نکته : هر کسی که حکومت میکند از طرف خدا وساطة میکند .
وب سایت : http://www.salehoun.net
آپارات : shen_montazar

بطلان عمل در سایه کشش به سمت دشمن ؛

جمعه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۳۴ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

مورد داشتیم به فردی گفتند تو که نماز نمیخوانی چرا در شبهای قدر جوشن کبیر میخوانی ؟

گفت خواندنش را دوست دارم .

گفتند این کار برای تو سنگین است ؛ شما همین که تا صبح بیدار بمانی کفایت میکند ؛

و ایشان راضی نمیشد و میگفت باید بخوانم که آخرش راضی کردند ؛

بالاخره بیدار مانده بود و با تعجب فراوان تا صبح داشت شبکه منوتو رو از تلویزیون خونه شون میدید !

گفتند تو که در یوم عزاداری نشسته ای و فیلم مستهجن منوتو رو مینگری که با شرم تمام در ایام عزا بدترین فیلم هایشان را نشان میدهند ؛ بهتر است که بیدار نمانی ؛

با خودم گفتم یه بار بهش میگفتی شما اصلا به شب قدر واکنشی نشون نده ؛

واقعا چرا کسی حاضره جوشن کبیر بخواند ولی حرمت علی (ع) را نگه ندارد ؟

آخه این دعا از همون امام صادر شده است !

واقعا چه ارزشی دارد ، که با جوشن کبیر خودت را از عذاب وجدان نجات دهی ؛ نمیدانم کی به او الهام شده است که جوشن کبیر را بخوان ولی قطعا از شیاطین ملهم شده است ؛

البته مورد داشتیم که فردی روزه نمیگرفت و در ملا عام بستنی میخورد و به امام و ولایت و دین اسلام هم هرجایی توهین میکرد و کفر میگفت ؛ ولی اول ماه افطاری میداد ؟

انگار مردم عقل ندارند ؛ فکر میکنند که افطاری آنها ثواب دارد و واقعا بی عقلی است که شما هم دنیا را از دست بدهی و هم آخرت را ؛ لذا در دنیا کافر باشی و خوش بهت بگذره بهتر از این است که خسران به دنیا بزنی .

عده ای بیکار آمدند و دایه مهربانتر از مادر شدند و یکی هم این دولت ؛ در سال 78 میگفت جریان کهریزک را به اعدام بکشانید و امروز از مذاکره حرف میزند !

به نظر من باید کسی که به ولایت پشت کرده است ؛ بگوییم که بد هستی تا بداند و در جمع بگوییم تا کمی به خودش بیاید ولی این کار فقط برای کسانی است که حالت محاربه با اسلام دارند و کسانی که محارب نیستند را نباید در جمع مورد خطاب تذکر قرار داد .

و این کار با تذکر جسمی نیست و بلکه فقط یک کلام بگو که تو شیطان هستی تا بداند و در این کار عقب نکش ؛ عده ای در تظاهرات دی ماه برای گرانی آشوب راه انداختند تا تظاهرات اصلی مردم که برای گرانی بود ؛ بخوابد و این کار توسط خود روحانی انجام گرفت .

لذا ما که امر به معروف میکنیم برای رحم به هم نوع این کار را میکنیم و میدانیم که اسلام حیات بخشیده و انسان را آرام میکند و برای همه میخواهیم ؛ لذا ما با این سواد امر به معروفی دیگر با کتک کسی را امر به معروف نمیکنیم و زبان گویا داریم و با نرمی امر به معروف میکنیم ؛ مثلا مثل یک پدر میگوییم فلانی تو کارت بد است و کفر میورزی و در مواقعی نیاز است که تذکر دهیم که شیطان هستی .

آدمی ، اگر می خورد و می خوابد و شهوت به کار می برد و حیله و مکر و تزویر و خلاف و دروغ و از این گونه امور با بندگان خدا دارد "شیطان" است.

نحوه امر به معروف در قرآن آمده است و الگوی ما قرآن و سنت است . و در احادیث آمده است که نرمی در هر موقعیت چگونه است .

  • shen

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی