بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

وبلاگ تحلیلی بحار

بحارالعلوم

همه باید بدانند ، دو نوع انتشار فطرت داریم ، یعنی دو نوع قدرت در زمین هست ، یکی دافعه و یکی جاذبه و هر دو برای زندگی و تکامل باید قوانین هستی را رعایت کنند . پس هر دو قرآن می خوانند ولی لشکر دفع و برون گرایی در هستی ، آیه هایی را هیچ وقت نمی تواند بخواند و قاعدتا شکست خواهد خورد .
دشمنان سر زندگی ما را میبرند و تن در چاه بی ته ، چنان میرود که نپرس ، و ما هم سخنی داریم :
ان لعنت الله علی القوم الظالمین
بنده هم مدتهاست اسیر دجال شده ام ، دعایم کنید ، اگر هم مطالب من دارای نکات عجیب است ، ناشی از دیدار بنده با دجال است .
امید بنده پیشنهادات و دعاهای شماست و هر مسلمانی طبق روایتی از پیامبر ، فتنه ای بدتر از فتنه دجال نخواهد دید .
خداوند بدون واسطه در زمین نمی آید و لذا واسطه ای دارد و موسی که دید فرعون طغیان میکند ، رفت و او را از وساطة در آورد . هر کسی که بدون واسطه با خدا در ارتباط باشد ، باید تسلیم شود و اگر تسلیم نشود باید کسی او را به تسلیم وا دارد ، ولو اسلام او مرگ باشد .
سبح لله ما فی السموات و ما فی الارض یعنی هر موجودی به غیر از انسان وقتی با خدا رابطه بی واسطه دارد ، او را از هر عیبی پاک میکند ولی انسان طغیانگر ، نام او را خراب می کند .
نکته : هر کسی که حکومت میکند از طرف خدا وساطة میکند .
وب سایت : http://www.salehoun.net
آپارات : shen_montazar

پوشاندن (کفر)

چهارشنبه, ۱۶ خرداد ۱۳۹۷، ۰۳:۰۹ ق.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

پوشاندن هر چیزی حرام است ، و لذا سلمان فارسی بزرگترین یار پیامبر (ص) بعد از پاره های تنش بود ؛ اگر میبینید کسی سیگار میکشد ، گناه نکرده است ولی مشکل اجتماعی دارد و به گناه هم شاید برود و البته جوانان از گناه به سیگار میرسند و این باز دلیل حرام نبودن سیگار است ؛ و کسی که زنا کند و یا نماز نخواند ، گناه کرده است و باید با او به شدت رفتار کنیم و بگوییم که بد هستی ؛ و حتی افرادی که شبکه های معاند را نگاه میکنند در حال تدارک برای گناه هستند و ردخور ندارد و اگر به پژوهش بپردازید و آزمایشی طراحی کنید که چند نفر از بینندگان شبکه های معاند گناهان جنسی دارند به صد می رسید و لذا وقتی اینها به این شبکه ها نگاه میکنند باید بگوییم که شیطان هستی و او را متوجه کنیم و این تذکر است و نه تهدید و نه موعظه و تذکر برای همه واجب است .

انسانی که زنا یا استمناء میکند ، سرد میشود و عضلات او به دردی دچار میشود و لذا اکثر آنها به دنبال ورزش میروند تا درد نکشند و سستی هم بیش از پیش میشود و باز به ورزش نیاز دارند .

ولی در ازدواج با چند تا جمله تفاوتی است و آن این است که جریان حرکت ذهنی سالم است و سردی در بدن ایجاد نمیشود و با تلقین هم درست نمی شود و امتحانش مجانی است . البته کسانی که یکبار زنا کرده اند ، قسم داده شده اند که لذت دین را تا آخر عمر نخواهند چشید ؛ پس وای به حال حرفه ای ها ؛ هرچیزی در عالم اثر دارد و نمی توانیم منکر شویم و خداوند اینبار در قرآن قسم داده است که حرف من ردخور ندارد و شاید با ادعای نوکری حسین (ع) توبه ای بکنیم ولی در حال گناه اثرش افتاده است .

اصلا خداوند عالم را با این قوانین خلق کرده است و کتاب قرآن همان کتاب قانون و یا راهنمای زندگی است .

زندگی = حالت زنده بودن

و مانند بردگی = برده بودن

نتیجه : کارهایی مثل امر به معروف یک تذکر و یک حس دوست داشتن است و لذا باید شما بدانید که برای دوست داشتن هم نوعتان او را تذکر میدهید و نباید با او بدرفتاری کنید و این مغایر با اصل امر به معروف است . و این حقیقت است و تلقین و تصور نیست ؛ لذا پوشاندن یک مطلب برای خودمان ضرر است و باید هم برای دیگران مطلب را باز کنیم و هم برای خودمان و این کارها شما را به عقلانیت باز میگرداند . و پوشاندن ضد عقل و زوال عقل است .

و دیدیم که در امر به معروف دوستی در پشت امر به معروف است و وقتی با حقیقت و نپوشاندن مطلب زندگی کنیم ، بیشتر لذت برده و راضی میشویم . (حقیقت شیرین است .)

اول خودمان عاقل شویم و بعد به دیگران بدهیم .

و دادن عقل به دیگران کار پیامبران است و هدف دین است و امام زمان (عج) تا امروز زنده است تا عقل را به مردن نشان دهد و این ظهور برای انتقام خون مادرش فاطمه (س) و جدش حسین (ع) است و اینکه کار عقل را تمام کند و بعد از ظهور وارد مرحله فطرت میشویم و بعد از آن وجود امام وظیفه دیگری دارد .

تنها کسی که میتواند در این مسیر در جایگاه دجال بایستد و دشمن اصلی امام (عج) باشد ؛ ادعای عقلانیت خواهد کرد و در ذهن شما تظاهر به امام بودن میکند و بدون اینکه متوجه باشید او را امام تصور خواهید کرد و در حالی که نفی خواهید کرد که امام ، پسر حصرت عسکری است و نمی تواند متولد فلان تاریخ باشد .

و شما را به عقلانیت میخواند و در ضمیر شما کفر میکارد .

بدانید عقلانیت امامی که فرزند عسکری است ، در قرآن آمده است و تنها قرآن سند است و سخنان بزرگان و بزرگتر از آنان و ائمه حجتی کاملتر از قرآن ندارد و باید اول هر فکری را از قرآن بگذرانید .

عقل شما یک باطن از بطون قرآن است و باید از قرآن بگذرد .

و عقل فقط ذهن نیست و هر چیزی که شما را به خدا برساند ، عقل است ، ولو یک پیچ گوشتی ای باشد که از تن شما نیست و یا یک علم باشد که در کتابی درج شده که شما آن را نخوانده اید .

کفر در عرب به معنی پوشاندن و گاها فراموشی است و معنی مشترک بین اعراب و معنی اصلی آن پوشاندن است . و مابقی معانی عرضی است و از پوشاندن خارج شده است .

مانند فراموشی که از پوشاندن خارج شده است .

  • shen

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی